Benefitet e kurseve online - Tirana Center of Technology

Numri i shpalljes: 58748 | Postuar në: 21.03.2020, 13:17
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 160 €

Kategoria Shërbime, Servisime, Kurse / Kurse, Trajnime, Lekcione / Kompjuterike

Lloji i shpalljes: Shitet


Ne jemi gjithmonë në kërkim të ideve se si të kalojmë kohën tonë të lirë, sidomos nëse jemi duke qëndruar në shtëpi. Një mundësi shumë e mirë është të mësuarit online. E dimë që shumë veta nuk janë të familjarizuar me këtë metodë mësimi, por nuk keni asnjë arsye pse të tërhiqeni mbrapa, madje kanë shumë avantazhe.
Më poshtë janë disa nga benefitet kryesore që mësimi online ju ofron studentëve.

Një larmi e madhe kursesh për të zgjedhur – nëse mendoni se kurset online do ishin të pakëta, ne në TCT ofrojmë një gamë të gjerë mundësish për të zgjedhur. Disa nga kurset që mund të ndiqni online janë: 1. C++, 2.Java, 3.Front End Development, 4.Web Design, 5.Administrim Server Linux, 6.Administrim Server Windows, 7.Databazë, 8.Ms Excel, 9.C# , 10.Python

Kosto më e ulët – nëse doni të ndiqni një kurs online një benefit shumë kryesor është se ju mund të kurseni deri në 10.000 Lekë te reja. Çmimi i kurseve në TCT nëse i ndiqni fizikisht janë 30.000 Lekë te reja ose 240 Euro, ndërsa ndjekja e mësimit online kushton 20.000 Lekë te reja ose 160 Euro.

Komunikim direkt me instruktorët - shumica keqkuptohen kur dëgjojnë për mësime online pasi mendojnë se do ta ndjekin thjeshtë nga një video e regjistruar, por jo. Në TCT kursi zhvillohet duke e dëgjuar instruktorin live dhe në çdo moment ti ke mundësi ta pyesësh për paqartësit që mund të kesh. Online software lejon që instruktori të futet në kompjuterin tënd për të të ndihmuar, por edhe ti mund të futesh në kompjuterin e instruktorit. Pra është njësoj si të jeni pranë fizikisht.

Fleksibilitet – duke studiuar nëpërmjet internetit, ju zgjidhni mjedisin tuaj të të mësuarit që funksionon më mirë për nevojat tuaja, qoftë dhoma juaj e gjumit, studioja juaj apo kafeneja e qetë e preferuar. Ku ka më mirë se të investosh për të ardhmen tënde thjeshtë duke qëndruar në krevat. Gjithçka që ju nevojitet është një kompjuter ose tabletë dhe një lidhje interneti. Kjo pavarësi e lokacionit është një përfitim masiv, shpesh i nënvlerësuar i mësimeve në internet.

Avantazh kohor – le ta pranojmë, të gjithë kemi probleme me vonesën. Sa herë na ka ndodhur mos të arrijmë orarin e leksioneve, seminareve apo dhe të punës për shumë arsye të ndryshme. Ky problem është i zgjidhur me kurset online, pasi nuk është e nevojshme të udhëtosh për në klasë, që do të thotë më pak kohë e kaluar nëpër autobuse, më pak kohë duke menduar nëse ka trafik apo jo, nëse do të bjerë shi apo do të bllokohen rrugët.

Përqëndrim më i lartë dhe vetë-disiplinë – shumë njerëz e kanë të vështirë të përqëndrohen nëse kanë dhe persona të tjerë afër tyre. Fleksibiliteti që të jep mësimi online duke e zgjedhur ti mjedisin që do ta ndjekësh, të krijon mundësinë që ti të jesh në një ambient që mund të përqëndrohesh shumë lehtë. Gjithashtu kursi juaj online jo vetëm që do t'ju mësojë, por njëkohësisht do t'ju ndihmojë të bëheni më të vetë-motivuar dhe më të vetë-disiplinuar, një tipar që do t'ju bëjë të qëndroni më gjatë në vendin e punës.

 Prishtinë     Prishtinë 10000

Dërgo E-mail

 Tirana Center of Technology