SHES APORATIN KUNDER LAGESHTIS,VLLAGES,MYKUT

Numri i shpalljes: 47740 | Postuar në: 14.07.2017, 13:58
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 210 €

Kategoria Të ndryshme

Lloji i shpalljes: Shitet


SHES KONDICIONERIN E HEQ LAGESHTIN , VLLAGEN . MYKUN . NR KONTAKT +377 44-395-435
200€
Pristina
SHES APORATIN E HEQ LAGESHTIN ,VLLAGEN , MYKUN , APORATI ASHT MADE IN GERMANY ORGINAL ME LIBER ME CD ME 2 VITE GARANCJON VENDI I PRODHIMT TE APORATIT ASHT Ruesselsheim, Germany aporati asht best of 2017 modeli majavansuar tek aporatet ,multifunksjonal me full opcjone!
NR kontakt +37744-395-435
1 e heq Lageshtinë,Vllagenë, Mykun , ne menyr shum te sigurt !
2 i heq te gjithat Bakterejt qe gjinden mbrenda Dhomes !
3 mund te perdoret per tharrjen e Rrobave , Hibercukit , Gletit ,Mallterit ,Ngjyres, nese naj Cev e rrjedh Ujnë Aporati ethith Ujnë meniher,
4 mund te perdoret si Klim
prej Lageshtisë,Vllagesë,Mykut lindin shum Smundje siq jan: Gripat , Bronhit , Kollitje , Sinust, Astma, dhimbje muskujve , Etje te tepruara,
Probleme me tretjen e ushqimit
Vjellje, diarre, dhimbje stomaku, dhe mungesa e oreksit janë disa nga shenjat e një sëmundjeje të mundshme myku.
MYKU dhe KËRPUDHAT në shtëpinë tuaj – shkaktarët modernë të sëmundjeve
Duke i pasur parasysh shirat e shumtë, kërpudhat dhe myku rrezikojnë shumë. Bash sikur poleni, mund të shkaktojnë simptoma të cilat i shkakton alergjia dhe mund të shndërrohen në astmë.
Kërpudhat janë problemi i dytë apo i tretë shëndetësor i cili na shkatërron, ndërkaq njerëzit fare nuk janë të vetëdijshëm për dëmin që shkaktojnë kërpudhat dhe myku në ambientin e tyre.
Myku mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Ai mund të gjendet në shtëpi ose në vendin tuaj të punës. Përveç problemeve shëndetësore, myku mund të shkatërrojë sipërfaqen ku rritet, mure, dysheme, tavane, mobilje, etj.
Myku rritet nga lëshimi i sporeve. Këto janë shumë të vogla për t’u parë me sy të lirë, kështu që për fat të keq ne i thithim ato në mushkëritë tona. Ne gjithashtu jemi në kontakt me mykun nëpërmjet lëkurës sonë. Për shembull, ju mund të prekni një sipërfaqe që ka myk dhe më pas prekni fytyrën tuaj ose një plagë të hapur, ku mund të merrni myk brenda trupit tuaj.
Shenjat më të zakonshme të një sëmundje myku:
Dhimbje të muskujve
Dhimbjet e muskujve të pashpjegueshme që nuk shkaktohen nga aktiviteti i zellshëm është një shenjë e një sëmundjeje të mykut.
Ndjesi shpimi gjilpërash, mpirje
Ndjesia sikur shpoheni nga gjilpëra pasi jeni në gjumë është shenjë e një sëmundje myku.
Depresion
Shtëpitë e lagura gjithashtu kanë një efekt mbi njerëzit që jetojnë në to dhe në disponimin e tyre. Stresi psikologjik është normale kur ju keni pak kontroll mbi mjedisin tuaj në shtëpi dhe keni një cilësi të dobët të ajrit që mund të ndikojë në shëndetin tuaj.
Probleme të frymëmarrjes
Disa nga shenjat më së shpeshti të raportuara të një sëmundje myku janë vështirësitë me frymëmarrjen, të cilat përfshijnë “astmë, rinitit alergjik, aspergilozën alergjike bronkopneumonare, sinuzit dhe pneumoni.”
Probleme me tretjen e ushqimit
Vjellje, diarre, dhimbje stomaku, dhe mungesa e oreksit janë disa nga shenjat e një sëmundjeje të mundshme myku.
Sy të ndjeshëm dhe dhimbje ko

 Prishtinë     Prishtinë 10000

Dërgo E-mail

 privat