Fidane te boronices,aronis,mjedres

Numri i shpalljes: 47591 | Postuar në: 29.05.2017, 10:21
Përditëso  Ndrysho  Fshij     Kthehu

Çmimi: 350 €

Kategoria Shtëpi dhe Kopsht / Kopsht, Bimë / Hortikulturë – Pemë, Bimë

Lloji i shpalljes: Shitet


Njoftim per klientet e interesuar per mbjelljen vjeshtore de boronices tipi Vaccinium Corymbosum (boronice amerikane )qe arrite gjatsin nga 1,5 deri ne 2m rendimentit nga 4 deri 5 kg per fidane te boronices me nje jetgjatsi 50 vjeqare vjelja behet nga mesi i korrikut deri ne shtator gjithasht aciditeti i tokes duhet te jet nga 4,3ph deri 5,3ph max gjithashtu rezervimet behen deri ne muajin korrik me se largu dhe gjitha rezervimet behen permes noterit dhe qmimi sipas marveshjes dhe shumices se fidaneve te kerkuara gjithashtu fidanet jan origjin nga franca dhe holanda me qertifikat sanitare po ashtu edhe fidanet e aroni vetemn permes rezervimit

 Prishtinë     Prishtinë 10000

Dërgo E-mail

 Muhamet